MUDr.PETER GOLDBACH-praktický lékař

http://img710.imageshack.us/img710/6190/normalwwwtapetywallpape.jpg

 OČKOVÁNÍ COVID 19-REGISTRACE K OČKOVÁNÍ

- OD 12.4.2021 JE MOŽNOST REGISTRACE PRO PACIENTY S CHRONICKÝMI DIAGNOZAMI:

1/Diagnózy a zdravotní stavy s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19

2/Hematoonkologičtí pacienti mimo interval intenzivní terapie; hematologičtí pacienti s imunodeficitem (vrozeným, získaným či terapií navozeným), nebo s významnou trombofilií. Definitivní vhodnost vakcinace posoudí vakcinující lékař, nebo specialista hematolog.

3/Pacienti se solidními nádory, u kterých probíhá nebo je plánována protinádorová léčba, nebo byla ukončena před méně než 12 měsíci. U onkologických pacientů je vhodné k vakcinaci proti COVID-19 vyžádat doporučení onkologa.

4/Závažné akutní nebo dlouhodobé onemocnění srdce (pacient je v péči specializované ambulance, např. srdeční selháni, ischemická choroba srdeční, chlopenní vady, kardiomyopatie, onemocnění plicní cirkulace, nemocní po plicní embolii)

5/Závažné dlouhodobé onemocnění plic (pacient je v péči specializované ambulance nebo je léčen podáváním kyslíku v domácím prostředí).

6/Pacienti s diabetem (cukrovkou) léčeným inzulinem Osoby s obezitou (BMI > 40 kg/m²)

7/Pacienti s jakýmkoliv jiným závažným onemocněním zvyšujícím významně riziko vzniku těžkého průběhu COVID-19 na základě klinického rozhodnutí ošetřujícího a/nebo praktického lékaře. U pacientů v péči specializovaných pracovišť je vhodné k vakcinaci proti COVID-19 vyžádat jejich doporučení

 

Stále je ovšem prostor pro rozhodnutí lékaře dle konkrétního zdravotního stavu – Pacienti s jakýmkoliv jiným závažným onemocněním zvyšujícím významně riziko vzniku těžkého průběhu COVID-19 na základě klinického rozhodnutí ošetřujícího a/nebo praktického lékaře.

Lékař si musí umět toto rozhodnutí zdůvodnit !!!!

OD 14.4.2021 JE MOŽNOST REGISTRACE PACIENTŮ VĚ VĚKU 65-69 LET.

 

KDO SPŇUJE TYTO KRITERIA AŤ SE NAHLÁSÍ V ORDINACI U SESTŘIČKY-

ZATÍM VAKCINY NEMÁME ALE SNAD PŘI HOJNÉ REGISTRACI DOSTANEME.jAKÝ TYP VAKCÍNY VÍ JEN KRAJSKÝ KORDINÁTOR OČKOVÁNÍ,KTERÝ ŠKUDLÍ KDE MŮŽE.

PŘEDPOKLÁDÁM MOŽNOST DODÁNÍ ASTRA  ZENECA,MODERNA,JENSSEN(JONSSON AND JONSSON)                                     

http://img710.imageshack.us/img710/6190/normalwwwtapetywallpape.jpg